Aylık Cilt Bakım Takvimimizi Nasıl Oluştururuz?

0 yorum

Cildime hangi uygulamaları ne zaman yapmalıyım? Tüm sorularının cevapları bu yazıda!

Herkese merhaba, 

Bazen hepimiz ürünlerin arasında kayboluyoruz ve hangisini ne zaman kullanacağımızı şaşırıyoruz değil mi? Bunu çok iyi bildiğimiz için size 1 ay boyunca cildinize iyi bakman için gereken bakım rutini hazırladık. Umarım işine yarar.

Gündüzleri

Güne iyi başlamak ve kendine zaman ayırabilmek için gündüz bakım rutini vazgeçilmezin olsun. Gündüz cilt bakımın cildini gün boyu çevresel etkenlerden koruyacak en önemli şey! Gündüzleri sırasıyla Yüz Temizleme Jeli, Tonik, Antioksidan Serum, Nem Serumu, Göz Kremi, Nemlendirici ve Güneş Koruyucu ürünlerini kullanabilirsin.

 

Akşamları

Gün boyunca cilt, çevresel unsurlara maruz kalır ve geceleri kendini onarmaya çalışır. Gün içindeki cilt rutinin cildini korunmaya yönelik, akşam rutinin ise cildi yenileme üzerine olmalı. Akşamları sırasıyla Yağ Bazlı Temizleyici ve/veya Su Bazlı Temizleyici, Tonik, cildinde çözmeyi planladığın sorunlara karşı hedef bazlı serum, Göz Kremi, Retinol, Nemlendirici ürünlerini kullanabilirsin. Bunlar sadece akşam kullanabileceğin ürünler hepsini bir akşamda kullanmana gerek yok tabi :) 

 

Haftalık

Bazı ürünleri haftalık kullanmak gerekir. Maskeler, soyucular, peelingler her gün ya da çok sık kullanıma uygun değildir. Haftada 1-3 kere arası peeling yapabilirsin. Tabi bu sayı peelinginin içeriğine ve senin cilt tipine göre değişebilir. Haftada 1-2 kez maske kullanmak cildini mutlu etmek için yeterli. Ve son olarak cildine her gün yapamıyorsan haftada 1-2 kere nazikçe masaj uygulamayı unutma!

Aylık

Evde tek başımıza yapamayacağımız, mutlaka bir profesyonelin yapması gereken bakımları aylık yaptırabilirsin. Profesyonel cilt bakımları, Profesyonel cilt soyma işlemleri ve profesyonel gözenek temizleme işlemleri gibi...

Yorum Yap

Blog yorumları yayınlanmak için kontrol edilir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için internet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için politikalarımızı inceleyin.
Bültenimize başarıyla kaydoldunuz.