İŞLEM REHBERİ

İşlem Rehberi, müşterilerimizin internet sitemizden yapacakları alışveriş esnasında ve sonrasında takip etmeleri gereken teknik adımlar ile ilgili mevzuat uyarınca gerekli görülen diğer bilgi ve koşulları görebilmeleri amacıyla Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik’in 7. maddesi uyarınca hazırlanmıştır.

1. Ürünlerin Seçilmesi, Alışveriş Sepetine Eklenmesi ve Sipariş Oluşturma:

moysti.com’da istediğiniz ürün/ürünlerin isimlerini ve/veya kategorilerini arama çubuğuna yazarak arayabilirsiniz. Bununla birlikte anasayfa yer alan kategorileren seçim yaparak varsa ilgili alt kategorilere doğru ilerleyerek listelenen tüm ürün seçeneklerine göz atabilirsiniz. 

Ürün seçimi yaptıktan sonra ilgili sayfada çıkan "Sepete Ekle" butonuna tıklayarak seçmiş olduğunuz ürünün alışveriş sepetinize eklenmesini sağlayabilirsiniz. Ürünler alışveriş sepetinize eklendiğinde sepetinize eklenen ürünleri gösteren bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada dilerseniz “Alışverişe Devam Et” butonunu tıklayarak internet sitemiz üzerinden alışverişinize devam edebilirsiniz. Yine aynı sayfada bulunan “Sepeti Görüntüle” butonuna tıklayarak siparişinize ilişkin detaylar olan toplam tutar, alınan ürünün adı ve miktarı bilgilerine ulaşabilirisiniz. Son olarak “Alışverişi Tamamla” butonunu tıklayarak ödeme aşamasına geçerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

2. İletişim Bilgileri/Üye Girişi/Misafir Kullanıcı:

Yukarıda belirtildiği üzere siparişi tamamlamak için “Alışverişi Tamamla” butonuna tıklamanız halinde karşınıza kaydınızın yapılabilmesi için gerekli olan iletişim bilgilerinizin doldurulması için form çıkacaktır. Bu formun üst kısmında internet sitemizde hesabınız olması halinde “Zaten hesabınız var mı? Giriş Yap” butonu bulunmaktadır. Buraya tıklayarak e-posta adresinizi ve daha önce belirlediğiniz şifrenizi yazıp “Giriş” butonuna tıklayarak alışverişinize devam edebilirsiniz. 

Eğer internet sitemizde hesabınız yok ise aynı sayfada bulunan “Hesap Oluştur” butonuna tıklayarak yeni hesap oluşturabilir ve bu şekilde alışverişinize devam edebilirsiniz. 

3. Teslimat Bilgileri ve Kargo Seçimi:

Ödeme aşamasına geçmek için sepetinizde satın alacağınız ürünleri seçtikten sonra “Ödemeye Geç” butonuna basmanız gerekmektedir. Açılacak olan sayfada yukarıda bahsedilen üye seçeneklerini tamamladıktan sonra siparişinizin tarafınıza tesliminin ve yasalar uyarınca gerekli kayıtların alınabilmesi için “Teslimat Adresi” formunu doldurmanız gerekecektir. Bu formda siparişinizin ve faturanızın gönderilmesini istediğiniz adresi girmeniz veya hesabınız varsa kayıtlı adreslerinizden birini seçmeniz gerekmektedir. Bu aşamada isterseniz henüz sipariş ettiğiniz ürünler kargoya verilmeden önce “Hesabımsayfasından Adresleri Görüntülealanından “Adreslerim” kısmına gelerek adres bilgilerinizde değişiklik yapabilirsiniz veya yeni bir adres bilgisi ekleyebilirsiniz. Siparişinizin ve faturanızın kargolanmasını istediğiniz adresi seçerek veya sisteme yeni bir adres tanımlayarak bu aşamayı tamamlamanız gerekmektedir.

Teslimat için gerekli bilgiler doldurulduktan sonra siparişi tamamlayabilmek için “Kargo Seçimine İlerle” butonuna tıklayarak ürünlerin tarafınıza gönderilebilmesi için kargo seçimini yapmanız gerekmektedir. 

4. Ödeme Adımı:

Teslimat adresi ve kargo seçimi tamamlandıktan sonra sayfada bulunan “Ödeme Adımına İlerle” butonuna tıklayarak toplam sipariş tutarını ödemek için kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Ödemenizi sadece Türkiye’de kurulu bankalara ait kredi kartlarından biri ile yapabilirsiniz. Satın alma işleminiz tamamlandığında kayıtlı olan e-posta adresinize bir ödeme onay e-postası gönderilir. Daha sonra sırasıyla siparişinizin kargoya teslim edilmesi ve alışverişinizin tamamlanması aşamalarında e-postayla bilgilendirilirsiniz.

4. Sözleşmelerin Saklanması

Satın aldığınız ürün veya hizmete ilişkin olarak satıcı ve alıcı arasında online olarak kurulan Ön Bilgilendirme Formu ile Mesafeli Satış Sözleşmesi, sipariş onay e-postasıyla birlikte size iletilir. Bu belgeler ayrıca moysti.com kayıtlarında 3 yıl süreyle saklanır.

5. Sipariş Bilgilerinin Değiştirilmesi/Siparişin İptali:

Hesabım sayfanızdan sipariş durumunu takip edebilir, sipariş bilgilerinizi değiştirebilir veya siparişinizi iptal edebilirsiniz. Siparişin iptali, cayma hakkı ve iade hükümlerine moysti.com ana sayfasının en altında bulunan İptal ve İade Politikası linkinden ulaşabilirsiniz.

6. Gizlilik Kuralları:

Gizlilik Politikamız, moysti.com ana sayfasının en altında bulunan KVKK & Gizlilik & Güvenlik linkinde mevcuttur.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için internet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için politikalarımızı inceleyin.
Bültenimize başarıyla kaydoldunuz.