ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

 

 1. TARAFLAR:

 

1.1. Satıcı’ya İlişkin Bilgiler: 

 

Satıcı İsim/Unvanı

Wisen İnternet Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi

Satıcının Açık Adresi

Kitapçı Mehmet Süleyman Sokak, No:15-17, Kadıköy, İstanbul/Türkiye

Satıcının Telefonu

0850 304 1838

Satıcı E-Posta

info@moysti.com

Alıcıya Ürünün Gönderileceği Kargo Şirketi

MNG Kargo

Alıcının İade Halinde Malı Satıcıya Göndereceği Kargo Şirketi

MNG Kargo

 

1.2. Alıcı’ya İlişkin Bilgiler:

Alıcı, moysti.com internet sitesinden alışveriş yapan herhangi bir gerçek ve/veya tüzel kişiyi ifade etmektedir.

İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nda Satıcı ve Alıcı tek başına Taraf, birlikte Taraflar olarak anılacaktır.

 1. KANUNİ DAYANAK VE KAPSAM:

İşbu Ön Bilgilendirme Formu, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, Mesafeli Satışlar Yönetmeliği ve 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun uyarınca müşterilerimizin internet sitemizden herhangi bir ürün almadan önce bilgilendirilmeleri amacıyla hazırlanmıştır. 

Alıcı Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesine ilişkin bilgileri üyeliğinin bağlı olduğu “Hesabım” sayfasından takip edebilecek ve siparişine ilişkin verdiği bilgileri “Hesabım” sayfasından değiştirebilecektir. Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi moysti.com tarafından kayıt altına alınmakta olup, Alıcı dilediği zaman “Hesabım” sayfasından metinlere ulaşma imkanına sahiptir.

 1. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN VE FİYATI:

Alıcı tarafından alışveriş sepetine eklenen ürün, üretici firma tarafından belirtilen ve aynı şekilde internet sitesinde yer verilen açıklamalara uygundur. Ürün görselleri ile kullanıcıya gönderilen ürün arasında, firmalar tarafından yapılan ambalaj değişiklikleri nedeniyle farklılık bulunabilir. Gönderilen ürünlerin ambalajları, sipariş tarihinde marka sahibi firmanın o dönemde kullandığı paketlemeye göredir. Ürünün toplam bedeli, alışveriş sepetinde belirtilen ve KDV dahil ödeme tutarıdır. Ürünün Alıcı’ya gönderilmesi için ödenecek olan kargo bedeli Alıcı’ya aittir.  

 1. TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI:

İşbu Ön Bilgilendirme Formu, Alıcı tarafından elektronik ortamda onaylanmakla yürürlüğe girmiş olup Alıcı'nın Satıcı'dan satın almış olduğu ürünlerin Alıcı'ya teslim edilmesiyle ifa edilmiş olur. Ürünler Alıcı'nın sipariş formunda ve işbu Sözleşme’de belirtmiş olduğu adrese teslim edilecektir. Teslim anında Alıcı’nın adresinde bulunmaması durumunda dahi Satıcı edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, Alıcı’nın ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden Satıcı sorumlu değildir. Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. 

Kargonun alıcıya teslim edilememesi durumunda ürünün tekrar gönderimi, alıcı tarafından tekrar kargo ücreti ödemesi yapıldığı takdirde yapılabilir. Bu kargo ücreti gönderinin yapıldığı kargo firması tarafından belirlenir. Bu hususta Satıcının herhangi bir sorumluluğu ve/veya tazmin yükümlülüğü bulunmamaktadır. 

Ürünün teslimat masrafları aksine bir hüküm yoksa Alıcı'ya aittir. Satıcı’nın teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmesi halinde teslimat masrafları Satıcı'ya ait olacaktır. Ürünün teslimatı, Satıcı'nın stokunun müsait olması halinde ve ödemenin gerçekleşmesinden sonra taahhüt edilen sürede yapılır. Satıcı ürünü, sipariş konusu ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı haller saklı kalmak kaydıyla, Alıcı tarafından ürünün sipariş edilmesinden itibaren en geç 15 (onbeş) gün içinde teslim eder. Herhangi bir nedenle Alıcı tarafından ürünün bedeli ödenmez veya yapılan ödeme banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 1. CAYMA HAKKI:

Alıcı ürünün kendisine tesliminden itibaren, hiçbir gerekçe göstermeksizin 15 (on beş) gün içinde cayma hakkını kullanarak ürünü iade edebilir. Alıcı, cayma hakkı kullanım bildirimini internet sitesinde belirtilen e-posta adresi üzerinden Satıcı’ya ulaştırır. Satıcı, Alıcı’nın cayma beyanının kendisine ulaşmasından itibaren 3 (üç) ila 5 (beş) iş günü içinde ürünün bedelini iade etmekle yükümlüdür. Alıcı, cayma hakkını kullanmasından itibaren, 7 (yedi) gün içinde ürünü Satıcı’ya geri gönderir. Alıcı iade edeceği ürünü ön bilgilendirme formunda belirtilen Satıcı’nın anlaşmalı kargo şirketi ile Satıcı’ya gönderdiği sürece, iade kargo bedeli Satıcı’ya aittir. Alıcı’nın iade edeceği ürünü ön bilgilendirme formunda belirtilen Satıcı’nın anlaşmalı kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile göndermesi halinde, iade kargo bedeli ve ürünün kargo sürecinde uğrayacağı hasardan Satıcı sorumlu değildir. Ürün ile beraber varsa hediye ürünler ile fatura da ilgili iade bölümü de doldurularak ve Alıcı tarafından imzalanarak teslim edilmelidir.

 1. CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER:

Cayma hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz:

 1. a) Tek kullanımlık ürünler ile hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,
 2. b)Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar ürünler,
 3. c)Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler,
 4. d) Kullanılmış ya da tekrar satılması mümkün olmayacak şekilde zedelenmiş ürünler,
 5. e)Hijyen açısından tekrar satılması ve hijyeninin tekrar test edilmesi mümkün olmayan ürünler, (Ambalajı açılmış makyaj malzemeleri ve diğer tüm kozmetik/dermokozmetik ürünler)
 6. f)Hijyen teminini sağlayabilmek adına makyaj ürünlerinin, renkli dermokozmetik/kozmetik ürünlerinin ve saç boyaları gibi ürünler.
 7. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ:

İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun uygulanmasında, her yıl Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Alıcı’nın ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 68. maddesinin 1. fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda tüketici talepleri hakkında ilçe/il tüketici hakem heyetleri yetkilidir.

 

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için internet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için politikalarımızı inceleyin.
Bültenimize başarıyla kaydoldunuz.